OfHaber.com
29 Temmuz 2014 Salı
Ehliyet yenileme 15 liraya düştü
Diyanet Radyo Bu Gece Yayın Hayatına Başlıyor
Hacıosmanoğlu TFF genel kurulunda Konuşuyor.
'Sürücü Belgeleri Süreli Olacak'
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Mart 2011 Pazartesi 14:38

Türkü Türkü Anadolu

KA-FEM Türk Halk Müziği Topluluğunun "Özden Söze" programı büyük beğeni topladı.
Karadeniz Folklor ve Müzik Eğitimi Gençlik Spor Kulübü Derneği (KA-FEM) Türk Halk Müziği Topluluğunun "Özden Söze" programı büyük beğeni topladı. KTÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan konsere az sayıda katılım olmasına rağmen seslendirilen türküler salonu coşturmaya yetti.

TRT Türk Halk Müziği Koro Şefi Aytaç Köktürk ve saz ekibinin büyük destekleriyle Yıldıray Cihanoğlu önderliğinde düzenlenen konser iki bölümden oluştu. Bilecik yöresinden "Bir incecik Duman Tüter" türküsüyle başlayan konserin birinci bölümünde sırasıyla Çiğdem Gül, Kübra Bayraktar, Furkan Çelik ve Gamze Demirkır'ın soloları ve koronun seslendirdiği türkülerle sona erdi.

İkinci bölüm ise Urfa dolaylarından derlenen "Alaydım Elin Elime" türküsüyle başladı ve bu bölümde de Ali Adanur, Keman Şahin, Bekir Yavuz ve Işıl Cihanoğlu sahne aldı. Gerek saz ekibinin mükemmel uyumu, şef Cihanoğlu'nun muhteşem yönetimi gerekse de korist ve solistlerin performansı görülmeye değerdi.

Konserin sonunda şef Yıldıray Cihanoğlu'na plaket ve çiçeğini takdim eden KA-FEM Başkanı Ali Adanur çok zor şartlarda bu konsere hazırlandıklarını belirterek, "Bazı şanssızlıklar yaşadık. Zorluklarla karşılaştık ama bunları burada deklare etmek istemiyorum. En büyük gücü siz değerli halkımızdan aldık. Bizleri yalnız ve desteksiz bırakmayın. Huzurlarınızda değerli hocam Yıldıray Cihanoğlu'na ve bizleri bu konserde destekleyen TRT THM Koro Şefi Aytaç Köktürk ve saz ekibine, yönetim kurulu üyelerime ve korist arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

Şef Yıldıray Cihanoğlu da başkan Ali Adanur'a teşekkürlerini sunarken "Böylesine güzel bir ekiple ve yüreği müzik sevgisiyle dolu türkü dostlarıyla çalışıp bir arada bulunmaktan dolayı mutluluk duydum. Umarım hep birlikte daha çok başarılar elde ederiz" diye konuştu.
Bu haber toplam 1105 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.